maraton.2013.sak@gmail.com

Tradiční vstup do sezóny.

04.01.2015 18:22

Náš tým v průběhu prvních 4 dnů roku 2015 absolvoval tradiční dva závody.

Novoroční běh z Doubí do Svatošských skal svým startem v 11:00 hodin prvního lednového dne prověřuje především morálku po silvestrovské noci. Trať 6,4 km byla letos místy pokryta zbytky sněhu a nebyla tak ideální jako v předchozím roce.

Velký boj na celé trati sváděl Jirka s Martinem, v cíli je dělili 3 sekundy a obsadili 6. a 7. místo v hlavní kategorii s časy 24:50 a 24:53 minuty.

V kategorii mužů do 49-ti let doběhl na 20. místě Pavel v čase 30:55 minuty.

Míla byl čtvrtý v kategorii do 59-ti let časem 29:11 minuty a jako jediný dosáhl lepšího času než v předchodím roce.

Kompletní výsledky novoročního běhu najdete zde.

Druhým závodem byla 4.1. desítka v Bezručově údolí v Chomutově. Ještě včera ráno vypadala trasa závodu luxusně, ale včerejší, noční a ranní sněžení proměnilo trať zásadně a vlasně od prvního kilometru se běželo jen na sněhu.

V hlavní kategorii mužů běželo 48 závodníků, Jirka skončil na 14. místě časem 40:16 minuty, Martin 19. místo za čas 40:51 minuty a Lukášův čas 44:33 minuty stačil na 29. místo.¨

V kategorii do 49-ti let obsadil Pavel 38. místo časem 48:44 minuty.¨

V kategorii do 59-ti let obsadil Míla 11. místo z dvaceti startujících časem 47:47 minuty a stejně jako na novoročním běhu byl jediný z naší party, který běžel rychleji než loni - o 21 sekund.