maraton.2013.sak@gmail.com

Poslední letošní akce RUN CZECH - 1/2 maraton v Ústí nad Labem

18.09.2016 08:33

Závěr seriálů běhů RUN CZECH se tradičně konal v průmyslovém Ústí nad Labem.

Opět nepatrně změněná trať s vypuštěním části úseku se stoupáním ve Svádově umožnila dosažení kvalitních časů. Vítěz Barselius Kipyego zaběhl trať za 59:15 minuty.

Z pěti běžců ŠAKu Chodov se nejlépe dařilo Tomáši Langovi - osobní rekord 1:45:56 hodiny znamenal 684. místo mezi 2236 běžci, kteří závod dokončili. Míla Zítka doběhl v čase 1:48:27 hodiny a skončil 808. Nový člen týmu David Provazník byl 827. časem 1:48:54 hodiny. Martin Malińák doběhl v čase 1:57:04 hodiny a skončil na 1211. místě. Důležité u jeho výkonu je, že po závodě necítil problém s nohou, která ho půl roku omezovala v přípravě a může se tak naplno pustit do přípravy na maraton ve Vídni.

Jedinou ženou v týmu a na trati v Ústí byla Markéta Hanzálková. Zlepšíla si o více jak 5 minut osobní rekord a jen těsně nepokořila bájnou hranici dvou hodin. Čas 2:00:19 hodiny stačil na 1436. místo.

Dalším závodem, kam vyráží celý tým ŠAKu Chodov, bude 120. ročník závodu Běchovice - Praha v neděli 25. září.