Booking.com

Běžecký podzim 2015 naší party

24.10.2015 20:06

Září a říjen byly měsíce ve znamení spousty závodů.

5. září ve večerních hodinách běžel v Praze Míla Zítka METRO běh - 10 km. Dosáhl času 49:29 minuty.

O týden později, v sobotu 12. září, běžel Míla další 1/2 maraton, tentokrát v Ústí nad Labem. Na změněné trati dosáhl času 1:56:55 hodiny.

13. září, běželi v Lokti Běh na hrad - 10 km - Lukáš Kopecký ( 47:13 ) a Pavel Simeth ( 49:15 ).

Dalším závodem, kam jezdíme každý rok, byl 119. ročník závodu Běchovice-Praha. Na tradiční desítce s pověstným hrdlořezským kopcem byl nejlepší Jirka Folvarčík, dosáhl času 40:30 minuty. Martin Horváth zaběhl čas 46:24, jen o 4 sekundy pomalejší byl Lukáš Kopecký. Pavel Simeth zaběhl čas 47:46 a Míla Zítka 49:11.

Následující víkend závodil jen Míla Zítka. Zaletěl si do Sofie zaběhnout svůj pátý maraton. Na okruhové trati dosáhl času 4:30:58 hodiny.

V neděli 11. října pořádal náš klub ŠAK Chodov 20. ročník Běhu Smolnickým kopcem s trojnásobným výběhem do tzv. smrťáku.... Jirka Folvarčík skončil na celkovém 12. místě časem 22:42, ve své kategorii to bylo 7. místo. Martin Horváth zaběhl čas 23:52, Pavel Simeth 26:50.

O 6 dnů později v sobotu 17. října jsme pořádali další závod - 25. ročník Slavkovského podzimního krosu. Na mílařské trati 4600 m skončil Martin Horváth na 3. místě časem 19:55. V hlavním závodě na 9300m skončil v kategorii 40-49. let Pavel Simeth na 4. místě časem 44:38, Míla Zítka pak na stejném místě v kategorii 50-59. let časem 45:57.

O den později startoval Míla Zítka na Běhu zámeckým parkem v Klášterci, na náročné trati 7650m dlouhé skončil ve své kategorii šestý časem 39:47.

V sobotu 11. října se v lázeňských lesích nad Karovými Vary konal 1. ročník Sokolského běhu. Dva okruhy o délce 5500m s náročným stoupáním zvládl na pátém místě v kategorii Míla Zítka v čase 55:37 minuty.

Další závod nás čeká již ve středu 28. října - běh do vrchu v Horní Blatné.