maraton.2013.sak@gmail.com

Září ve znamení dalších závodů

01.10.2014 21:08

Míla Zítka se v průběhu září zůčastnil 4 závodů.

Týden po závodě We Run Prague se konala v Praze další desítka - Birell Grand Prix. Míla se oproti předchozímu týdnu zlepšil na 49:20 minuty a obsadil 1141. místo. V závodě bylo v cíli klasifikováno 5083 běžců. Druhým zástupcem ŠAKu Chodov byl při své premiéře v seriálu Run Czech Jan Dušek, zaběhl čas 1:10:52 hodiny. Rádi se s ním potkáme na nějakém dalším závodě.

O osm dnů později se v Ústí nad Labem konal poslední letošní závod série Run Czech - 1/2 maraton. Míla vzhledem k tréninkovému výpadku v srpnu nečekal zázraky, přesto závod rozběhl rychle ( 10 km v mezičase 48:43, tedy o 37 vteřin rychleji než v závodě před týdnem) a doběhl v čase 1:53:31 hodiny a obsadil 842. místo. Závod doběhlo 1831 závodníků.

Umístění v Praze i Ústí stačilo Mílovi k vítězství v celoročním žebříčku běžecké ligy Run Czech v kategorii mužů nad 50. let pracujících v cestovním ruchu.

O týden později Míla startoval na Běhu kolem tří rybníků v Bečově, kde získal důležité body do Ligy běžců a v průběžném pořadí je v kategorii nad 50. let těsně za první desítkou.

Posledním zářijovým startem byl nejstarší běžecký závod v Evropě - 118. ročník Běchovic. Míla zde zaběhl tuto nelehkou desítku za 48:57 minuty a skončil na 1005. místě.