Chodov 357 35

maraton.2013.sak@gmail.com

Tři týdny do maratonu - závodní test v Chomutově

14.04.2015 10:12

Jako každý rok, vypravili jsme se i v letošním roce na Jarní běh Bezručovým údolím. Závod na 15 km byl posledním ostrým testem před pražským maratonem, který nás čeká již za necelé tři týdny - v neděli 3. května.

Výbornou formu potvrdil Jirka Folvarčík, když doběhl na třetím místě v hlavní kategorii v čase 56:17 minuty. Dosažený výkon i pocit po závodě dává předpoklad slušného času v Praze a Jirka jistě bude chtít atakovat svůj osobní maratonský rekord.

ŠAK CHODOV MARATON TEAM Jirka Folvarčík

Pavel Simeth dosáhl o vteřinu lepšího času než loni - 1:09:22 hodiny, potvrdil tak svou dobrou formu a může si v Praze při své premiéře na maratonské trati troufnout na čas kolem 3:30-3:35 hodiny. Hodně záleží zda se mu podaří trefit správné tempo na začátku trati.

Míla Zítka skončil ve své kategorii nad 50 let na 8. místě časem 1:13:25 hodiny. Vyzkoušel si na jaké tempo může při maratonu zapomenout a pokud v Praze rozběhne rozumně, dostane se na čas kolem 3:45 hodiny.

Martin a Lukáš zvolili jiný model přípravy bez závodních startů a o víkendu pilně trénovali.

Do maratonu si ještě asi zaběhneme hodinovku v Sokolově 26. dubna.