Chodov 357 35

maraton.2013.sak@gmail.com

Běžci ŠAKu v Kadani

09.02.2020 20:46

V neděli 9. února proběhl v Kadani závod Běh lesoparkem, zařazený do Zimního běžeckého poháru v Kadani a HOPR běžecké ligy Karlovarského kraje.

Na startu závodu na 5 km v krásném prostředí lesoparku, na zvlněné trati, stanulo celkem 6 běžců ŠAKu Chodov.

V kategorii žen do 34 let skončila Eliška Trappová na krásném třetím místě časem 22:59 min. Získala i body za 3. místo do HOPR ligy, kde v roce 2019 obsadila celkově třetí místo.

V kategorii žen nad 35 let skončila Radka Kvasničková na 33. místě časem 27:43 min. V rámci HOPR ligy to bylo 7. místo a zisk bodů i ve třetím letošním závodě.

V kategorii juniorů skončil na 4. místě Dominik Kvasnička ve své dosud nejrychlejší pětce - čas 22:13 minuty.

V kategorii mužů 40-49 let skončil na 15. místě Tomáš Lang časem 20:11 minuty. Do HOPR ligy bere body za 4. místo.

V kategorii mužů 50-59 let skončil Jirka Valjent na 4 místě časem 20:02 minuty a Míla Zítka 10. místo časem 22:35 minuty.

Po třetím závodě HOPR ligy patří Elišce Trappové zatím 5. místo v ženách do 34 let a Radka Kvasničková je na 10. místě v kategorii žen nad 35 let.

V nejmladší kategorii mužů do 40 let Dominiku Kvasničkovi 4. místo, 6. místo drží Martin Horváth.

Mezi muži 40-49 let je Tomáš Lang, loňský vítěz této kategorie, zatím na 3. místě.

Mezi muži nad 50 let jen Jirka Valjent na 2. místě a Míla Zítka na 4. místě.

V družstvech je A tým ve složení Valjent, Lang, Kvasničková na 4. místě, B tým ve složení Zítka, Kvasnička, Trappová je na místě osmém.

Další závod HOPR běžecké ligy se koná v sobotu 29. února v Sokolově.

Ještě týden před tím, v neděli 23. února, stanou na startu půlmaratonu v Neapoli tito běžci ŠAKu Chodov - Radka Kvasničková, Patrik Pizinger, Luděk Soukup, Pavel Simeth, Lukáš Kopecký a Míla Zítka. Ve výpravě čítající 27 lidí jsou i další chodovští běžci a běžci z karlovarské skupiny Míly Zítky a jejich doprovod.