Závěr října ve znamení závodů

20.11.2017 15:47

V závěru měsíce října jsme se zúčastnili řady závodů.

22. října jsme se vydali za hranice - do Drážďan na půlmaraton.

Jirka Folvarčík běžel desítku - dosáhl času 37:17 minuty a skončil na 6. místě ve své kategorii a na 35. místě celkově. Renata Zatloukalová zaběhla 1/2 maraton za 1:49:28 hodiny a skončila na 18. místě ve své kategorii, Tomáš Lang dosáhl času 1:33:29 a byl 33. ve své kategorii, Václav Vachrlon měl čas 1:38:14 a byl na 58. místě ve své kategorii a Míla Zítka zaběhl 1:42:09 a skončil 74.

Ve stejný den se běžel i Slavkovský podzimní kros, kde obsadila v kategorii žen Anička Svobodová 5. místo časem 55:24 minuty, v hlavní kategorii mužů na trati 9,3 km Martin Maliňák 13. místo časem 44:55 minuty. V kategorii mílařů na trati 4,6 km nad 60 let pak zvítězil Manfréd Krassa před Vladimírem Zounarem.

28.října se běžel závod Kolem jezera v Mostě

Na trati dlouhé 11 km skončil v poli 316 závodníků na 8. místě Jirka Folvarčík časem 43:18 minuty, 19. místo získal Martin Horváth 45:49 minuty a Václav Vachrlon byl 62. časem 51:36 minuty.

Ve stejný den se běžel i další závod HOPR běžecké ligy - Běh na Blaťák

Sice krátká trať v délce pouhých 2,1 km, ale o to větší převýšení. Startuje se na hřišti v Horní Blatné a cíl je na samotném Blatenském kopci. Tomáš Lang dosáhl času 10:02 minuty a skončil na 7. místě mezi muži nad 40 let, Míla Zítka dosáhl času 11:29 a skončil na 3. místě mezi muži nad 50 let. Nejstarší účastník Manfréd Krassa (73 let ) pak zdolal kopec za 14:34 minuty a skončil v této kategorii na 10. místě.