maraton.2013.sak@gmail.com

We Run Prague podruhé

31.08.2014 10:20

V sobotu 30. srpna jsme podruhé vyrazili do Prahy na závod We Run Prague.

Na trať 10 km nastoupili všichni z loňské pětky ( Jirka, Martin, Míla, Kuba i Denisa ). Na start se postavil dosud jen člen podpůrného týmu David a k překvapení všech i Hanka. Fotografa výpravy stejně jako loni plnil Michal. Na trati nás na dvou místech stihla podpořit Judita s malým ( zatím v bříšku ).

Trať vedla opět od Žlutých lázní v Podolí po nábřeží Vltavy až na náplavku Na Františku, následovala náročná pasáž na kostkách přes část Starého města až k Prašné bráně, ulicí Na Příkopech, smyčka s občerstvovačkou na Václavském náměstí, kolem Národního divadla, smyčka na mostě a pak již na náplavku kde byl cíl. Ve výsledkové listině je zapsáno 8375 jmen.

Všichni jsme se shodli, že trať byla pomalejší než loni, 4 protisměrné otočky a klikaté pasáže na kostkách ubíraly vteřiny. Pro ty, co běželi ve střední části startovního pole, bylo problematické i ucpávání trati v těchto místech.

Nejrychlejší dle očekávání byl Jirka - 84. místo v čase 38:02 minut.

Další výsledky: Martin 296. místo v čase 41:44, Jakub 1241. místo - 47:31, Míla 51:00 a 2039. místo, David 5376. místo v čase 59:09.

Denisa s Hankou běžely celou trať spolu a doběhly v čase 1:05:24 hodiny na 6794 a 6795. místě.

Závod jsme zakončili společnou večeří v hospůdce na Smíchově.

Naší fotogalerii najdete zde. Fotil Michal, fotky z tratě a cílového prostoru Lukáš Jindra.