Chodov 357 35

maraton.2013.sak@gmail.com

ŠAK Chodov na stupních vítěžů v Oelsnitz

14.05.2017 18:16

Po jedenácté pořádal běžecký klub v Oelsnit svůj Lauftag. Pozval naše běžce a tak jsme se vydali v počtu 9 běžců a 4 členů doprovodu na druhou stranu Krušných hor.

Závod pořádaný v krásném areálu Familien Park u nádraží v Oelsnitz měl na pořadu běhy dětí a mládeže, Nordic walking a běh dospělých. Závodilo se na tratích 5 km, 10 km a 15 km, na pětikilometrovém okruhu. Okruh byl členitý, cca 60% na asfaltu a zbytek na lesní cestě, hlubokém štěrkopísku, schodech, šikmé rampě přes nádraží.

V běhu na 5 km startovala Magda Pizingerová. Skončila ve své kategorii na 4. místě a dosáhla času 32:53 minuty.

V běhu na 10 km dorazil do cíle jako první Martin Horváth v čase 38:36 minuty a zvítězil tak celkově i ve své věkové kategorii.

Třetí celkově doběhl David Provazník, který tak bral za čas 44:40 minuty bronz a stříbro ve své věkové kategorii. Devátý doběhl Patrik Pizinger v čase 48:43 minuty, ve své kategorii bral stříbro. Luděk Soukup pak za čas o necelé dvě minuty horším byl dvanáctý a stačilo mu to na vítězství ve své věkové kategorii. Posledním účastníkem desítky byla Anička Svobodová, která zaběhla čas 53:16 minuty, byla celkově na 16. místě a zvítězila ve své kategorii.

V hlavním závodě na 15 km doběhl Míla Zítka na celkovém 7. místě v čase 1:07:38 hodiny, což stačilo na druhé místo v kategorii. Václav Vachrlon skončil na 10. místě 1:10:15 hodiny a byl bronzový ve své kategorii. Jediná žena z naší výpravy, která běžela nejdelší trať, Martina Cupalová, zaběhla čas 1:20:43 hodiny a brala zlato ve své kategorii.