Atletický klub ŠAK Chodov
Husova 1094,
Chodov 357 35

maraton.2013.sak@gmail.com

Po závodě Královská pětimíle zlepšujeme pozice v HOPR běžecké lize Karlovarského kraje

28.03.2016 17:13

Na březnový závod zařazený do běžecké ligy dorazila z naší party čtveřice závodníků.

Třináctý ročník závodu v Královském Poříčí, pořádaném klubem ULTRASPORT Sokolov proběhl na suché trati na cyklostezce směrem do Lokte. Vítěz Pavel Procházka zaběhl traťový rekord.

Neztratili se ale ani naši zástupci. Mezi 83 běžci všech kategorií na trati dlouhé 8045 metrů doběhl nejlépe Václav Vachrlon na 26. místě časem 35:01 minuty. V kategorii mužů do 39 let to stačilo na dobré 6. místo.

Na 30. místě celkově a 4. místě mezi ženami nad 35 let skončila časem 35:50 min. Eva Hejnicová. Jen o jedno místo dále s časem 36:09 minuty skončil Pavel Simeth. V kategorii mužů 40-49 let to stačilo na 17. místo.

Překvapivě na bedně skončil Míla Zítka. Celkové 35. místo v čase 37:16 minuty stačilo na druhé místo v kategorii mužů 50-59 let.

Výkony všech zúčastněných znamenaly i zisk dalších cenných bodů do HOPR Běžecké ligy Karlovarského kraje.

Po šesti závodech je Míla Zítka třetí v kategorii nad 50 let, Eva Hejnicová a Václav Vachrlon jsou na šestém místě ve svých kategoriích a jen o jednu pozici hůře je na tom Pavel Simeth v kategorii 40-49 let.

Družstvo ŠAKu ve složení Hejnicová, Vachrlon, Zítka drží šesté místo v soutěži družstev.

Již tuto sobotu běží Pavel první velký závod - 1/2 maraton v Praze, a Václav trailový závod na Krkavci. Držíme palce.