Chodov 357 35

maraton.2013.sak@gmail.com

Listopadový závěr sezóny 2017

20.11.2017 16:34

První listopadový víkend byla většina závodů zrušena kvůli předchozí bouři. Na okruhu v Mostě se ale půlmaraton 4.11. konal a to i za účasti našich borců.

Martin Horváth dosáhl času 1:30:58 a obsadil 7. místo, Martin Maliňák byl 26. časem 1:44:23.

11.11. jsme závodili hned na několika frontách.

Václav Vachrlon se zúčastnil trailového půlmaratonu Pilsner Trail Krkavec - zaběhl čas 2:13:36 a skončil na 35. místě v hlavní kategorii mužů.

Tomáš Lang a Míla Zítka vyrazili na VITASPORT Maraton do Ústí nad Labem, kde na trati podél Labe a za velmi větrného počasí zvládli svůj letošní druhý maraton. Tomáš se i v nepříznivém počasí dostal pod 3:30 hodiny (3:29:50 ) a obsadil pěkné 7. místo v kategorii nad 40 let, Míla Zítka skončil na 6. místě mezi muži nad 50 let časem 3:57:01.

V Ostrově na Běhu 17. listopadu pak skončil na 12. místě Martin Maliňák.

Následující prodloužený víkend se v pátek 17. listopadu běhalo v Kadani, kde na trati dlouhé 5 km dosáhl Jirka Folvarčík času 19:17 minuty a skončil na 6. místě v hlavní kategorii, Tomáš Lang byl 8. v kategorii nad 40 let za čas 20:32 a Míla Zítka skončil druhý v kategorii nad 50 let časem 21:27 minuty.

O den později 18. listopadu se v Karlových Varech na náhradní trase konal Karlovarský kros. Rychlá rovinatá trať v délce 6 km podél Ohře na asfaltovém povrchu krosem nebyla, ale všem se moc libila a organizátoři budou hledat termín pro nový závod.

Mezi muži skončil časem 22:15 minuty Jirka Folvarčík na 9. místě, Martin Horváth byl 13. časem 23:07. V kategorii mužů nad 40. let skončil bronzový Tomáš Lang časem 23:26, v kategorii mužů nad 50 bral stejnou příčku Míla Zítka za čas 25:04.

Tímto závodem zároveň skončil letošní ročník HOPR běžecké ligy.

Mezi muži do 39 let se nejlépe v této celoroční soutěži umístil Martin Maliňák na 17. místě se ziskem 83 bodů získaných ve 12ti závodech. Jen o dvě dva body méně a 19. místo získal Jirka Folvarčík.

Mezi muži nad 40 let skončil na druhém místě Tomáš Lang - ve 26 závodech získal 436 bodů

15 závodů odběhl Míla Zítka, získal 296 bodů a skončil v kategorii nad 50 let na 5. místě.

Nyní nadchází doba krátkého odpočinku a již se začneme připravovat na další sezónu. Čekají nás půlmaratony v Praze, Pardubicích, Karlových Varech, Ober Elbe Maraton v Německu a řada dalších závodů v regionu i mimo něj.