Chodov 357 35

maraton.2013.sak@gmail.com

Birell Grand Prix Praha - nejrychlejší desítka sezóny - s účastní běžců ŠAKu

11.09.2016 21:31

V sobotu 10.9. se v Praze konal předposlední závod letošní série běhů RUN CZECH - Birell Grand Prix Praha - běh na 10 km.

Birell Grand Prix Praha - autor RUN CZECH.com

Závod samozřejmě ovládli běžci z Keni, a v mužské i ženské kategorii zaběhli nejrychlejší desítku roku. Závod doběhlo 5728 běžkyň a běžců.

V téměř tropických podmínkách (na startu závodu v 19:30 ukazoval teploměr 29 stupňů) se na start postavili i 4 běžci ŠAKu Chodov.

Nejlépe se s podmínkami vypořádal Pavel Simeth, který obsadil 950. místo časem 47:52 minuty. Tomáš Lang zaběhl čas 49:23 minuty, Míla Zítka pak skončil časem 49:37 minuty na 1200. místě. Martin Maliňák se po návratu po zranění trochu šetřil na závod v Ústí nad Labem, doprovodil svou ženu a doběhli v čase 1:01:58 hodiny.

Nejlepšího umístění z týmu tak v Adidas běhu pro ženy na 5 km dosáhla Markéta Hanzálková. Mezi 1564 běžkyněmi v cíli dosáhla na 198. místo a zaběhla dobrý čas - 27:09 minuty. Rychleji běžela jen na letošním mítinku Chodovská tretra.

Kromě Pavla Simetha se ostatní závodníci představí i následující sobotu na 1/2 maratonu v Ústí nad Labem.