Chodov 357 35

maraton.2013.sak@gmail.com

121. Běchovice s naší historicky největší účastí

24.09.2017 20:10

Tradičně poslední zářijovou neděli se konal již 121. ročník závodu Běchovice - Praha. Letos s účastí 8 běžců ŠAKu Chodov.

V závodě určeném pro registrované atlety a konaném jako Mistrovství ČR v silničním běhu se na start postavil Jirka Folvarčík, Martin Horváth, Václav Vachrlon a Míla Zítka.

Start tohoto závodu můžete vidět v záznamu České televize , naši borci jsou k vidění od času 3:45.

V závodu příchozích pak startovala Markéta Hanzálková, Martin Maliňák, Tomáš Lang a Lukáš Kopecký.

Většina našich borců využila příznivé počasí a zaběhla výborné časy, někteří dosáhli oproti loňskému ročníku výrazného zlepšení.

V mistrovském závodě pro registrované atlety bez rozdílu věku dosáhli naši závodníci těchto umístění v Mistrovství ČR:

Folvarčík Jiří - 72. místo - 38:23 minuty

Martin Horváth - 83. místo - 41:35 minuty

Václav Vachrlon - 88. místo - osobní rekord 44:32 minuty

Míla Zítka - 89. místo - 46:05 minuty

V závodě příchozích skončila ve své kategorii žen 35-39 let Mája Hanzálková na 50. místě časem 53:05 minuty, Martin Maliňák v kategorii mužů do 39 let obsadil časem 46:11 minuty 97.místo. V kategorii veteránů 40-45 let dosáhl ze skupiny nejlepší umístění Tomáš Lang - 30. místo a první desítka pod 40 minut - 39:57 minuty. Lukáš Kopecký pro zranění na prvním kilometru závod nedokončil

Fotogalerie ze závodu je zde.

Významným účastníkem zájezdu byl i Pavel Simeth, který pro zranění zatím neběhá a zhostil se úlohy řidiče, fotografa a povzbuzujícího. Na pátém kilometru nám pak fandil David Biheller s rodinou.

Skupina se dále chystá na závod v Drážďanech 22. října.

Pravidelné tréninky karlovarské části běžců ŠAKu se konají v rámci projektu Rozběháme Vary vždy v pondělí a středu - více info na webu Rozběháme Vary.