Chodov 357 35

maraton.2013.sak@gmail.com

1/2 maratonský víkend pro ŠAK Chodov úspěšný

02.04.2017 20:55

První dubnový den byl ve znamení prvních "maratonských" závodů v letoštním roce.

Naši členové startovali na třech místech a dosáhli výborných výsledků i osobních rekordů.

V Praze na závodě RunCzech 1/2 maraton startovala trojice našich borců - Markéta Hanzálková, Tomáš Lang a Martin Maliňák.

V nových dresech dokázali, že brali celou zimní přípravu na maraton ve Vídni ( 23. dubna ) vážně a dokázali výrazně zlepšit své osobní rekordy na této trati.

Mája dokázala poprvé stlačit čas pod dvě hodiny až na 1:57:36 hodiny.

Markéta Hanzálková ŠAK Chodov

Martin Maliňák chtěl běžet pod 1:45 hodiny, což bohatě splnil a dosáhl času 1:41:47 hodiny. S tímto časem může ve Vídni pomýšlet na čas hluboko pod 4 hodiny.

Nejvýrazněji se zlepšil Tomáš Lang, který dosáhl opravdu výborného času 1:30:31 hodiny.

Na VITASPORT 1/2 maraton do Ústí nad Labem, jeho druhý ročník, zamířila čtveřice Martina Cupalová, David Provazník, Martin Horváth a Míla Zítka.

Maraton team ŠAK Chodov

Martin dosáhl času 1:28:36 a skončil na 11. místě hlavní kategorie, David byl na 18. místě časem 1:44:19 hodiny.

Martina doplatila na nevyzkoušené boty a musela v závěru zpomalit, dosáhla času 2:03:12 a byla mezi ženami do 40 let osmá.

Míla si dokázal zlepšit 17 let starý osobní rekord na půlmaraton. Sice jen o 5 sekund, ale i tak je čas 1:35:35 hodiny příslibem útoku na osobní rekord i na maratonské trati ve Vídni.

Martina a David se chystají na pražský maraton 7. května a tímto je vítáme do našeho týmu.

Poslední sobotní akce byl trailový 1/2 maraton na Radeči.

Vašek se při své třetí účasti na tomto kopcovitém závod dostal pod dvě hodiny, Eva při své premiéře zůstala jen 20 vteřin za Václavem a též se dostala pod 2 hodiny. Přesto ve Vídni budou i oni pomýšlet na časy hodně pod 4 hodiny.