Chodov 357 35

maraton.2013.sak@gmail.com

1/2 Maraton Karlovy Vary

29.05.2015 17:18

Dalším závodem kde startujeme již tradičně byl "domácí" půlmaraton v Karlových Varech. Na nezměněné trati běžela celá naše pětice. Jirka s Martinem startovali hned za běžci z Keni, ostatní byli ve startovním koridoru B a proběhli startem 20 vteřin po výstřelu.

Divácká kulisa byla letos velmi dobrá, zdá se že si závod našel své příznivce a zvláště v úsecích kolem řeky Teplé bylo diváky místama doslova narváno. A to je jistě dobře.

Podle očekávání nejdříve proběhl cílem Jirka Folvarčík, přestože jeho zlobivá noha nedovolila lepší čas a umístění než krásné 176. místo a čas 1:30:15.

Martin Horvát zaběhl čas 1:34:15 hodiny a skončil na 260. místě.

Zbývající trojice opět začala závod společně a Míla celkem trefil plánované tempo, přesto Lukáš s Pavlem již na třetím poodběhli. Pavel potom získal náskok i na Lukáše a zdálo se, že jej stejně jako na maratonu v Praze o kousek porazí. Přišla však na něj ke konci malá krize a Lukáš Kopecký využil svých zkušeností a v nepříjemném stoupání v ulici I.P.Pavlova Pavla doslova převálcoval a doběhl z naší party na třetím místě v čase 1:41:18 hodiny, celkově na 509. místě.

Pavel Simeth po loňském nedokončení tohoto závodu pro bolest zad tentokrát dokončil v čase 1:41:34 hodiny, stačilo na 518. místo.

Míla Zítka potom doběhl v čase o 17 sekund lepším než loni - 1:46:15 hod. Stačilo to na umístění s pořadovým číslem 756.

V čase 1:52:08 doběhl i starosta Chodova Patrik Pizinger. Získáme ho jako posilu do našeho týmu?